Top

W sieci pojawiła się pierwsza beta najpopularniejszego oprogramowania do blogowania WordPress. Wersja 5.0 – bo takim numerkiem jest oznaczona, to najbardziej zmieniona wersja, dzięki którym użytkownicy mogą powiedzieć, idzie nowe.

Lista zmian, które możemy podziwiać na stronie oprogramowani, jest bardzo krótka. Istotnym i domyślnym już elementem nowej wersji jest domyślny już edytor tekstów Gutenberg – którego na chwilę obecną nie będzie można wyłączyć w ustawieniach.

Poza nowym edytorem, możemy dostrzec nowy motyw Twenty Nineteen, który jest dostosowany, do naszego domyślnego edytora. Co ciekawe, autorzy WordPressa zaktualizowali także wszystkie starsze motywy przez ich tworzone, tak by bloki ładnie się wyświetlały. To samo zapewne będzie czekało wszystkich, którzy tworzyli starsze wersje szablonów dla tej platformy.

Sama aktualizacja WordPressa do wersji 5.0 nie rozpocznie się automatycznie, więc zapewne wiele osób zostanie przy starszej wersji. Linia 4.9.x jeszcze długo będzie aktualizowana jeśli zostaną wykryte luki w oprogramowaniu.

Loading...
%d bloggers like this: