business coffee composition computer

Jeśli już stworzyłeś stronę internetową, to kolejnym twoim zadaniem jest dodanie strony do wyszukiwarki Google, tak by inni użytkownicy mieli możliwość odnalezienia jej. Same dodanie strony do wyszukiwarki Google w szczególności osobom nie mającym zbyt dużego doświadczenia w tym zakresie, może sprawić sporo problemów.

Dodawanie strony do Google

Najbardziej popularnym sposobem jest użycie Google Search Consolepod adresem: https://search.google.com/search-console/. Właśnie dzięki temu narzędziu od Google monitorować stan strony www.

Na początku należy przede wszystkim witrynę zweryfikować, aby potwierdzić, że posiadamy do niej pełne prawa. Jeśli dodamy naszą stronę poprzez Google Search Console to wtedy już będzie ona regularnie odczytywana przez roboty wyszukiwarki.

Kolejnym sposobem to tzw. narzędzie Search Console gdzie przesyłamy plik mapy strony w formacie .xml. Przesłanie takiej mapy to najlepsze rozwiązanie, gdyż plik ten jest co jakiś czas aktualizowany przez mechanizmy zainstalowane na twojej stronie.

Wystarczy w panelu Google Search Console wybrać z menu Mapy witryn w module Indeks.

Indeksacja przez linkowanie

Kolejnym sposobem jest linkowanie danej strony pozyskując linki zewnętrzne. Roboty wyszukiwarki podążając za pozyskanymi odnośnikami przechodzą na naszą stronę i w taki sposób ją identyfikując – zaindeksują.

Linkowanie wewnętrzne strony

To sposób, który nie jest polecany osobom, które mają małe doświadczenie w pozycjonowaniu stron internetowych. Należy pamiętać w tym modelu, że aby robić to dobrze należy zachować odpowiednie struktury strony.

Sama metoda polega na tworzeniu na innych stronach odnośników do naszej. Im wyższy współczynnik PageRank (który aktualnie jest niedostęny) witryny, na której widnieje link – tym lepiej. Tego rodzaju hiperłącza umieszcza się między innymi na portalach społecznościowych, blogach, forach bądź w merytorycznych artykułach.

Jeśli wiemy już jak dodać naszą stronę do Google to nie pozostaje nam nic innego jak zabrać się do pracy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid

Linkowanie wewnętrzne strony to bardzo ważny proces w pozycjownowaniu

0
Would love your thoughts, please comment.x