BlogowaniePorady

Dlaczego nie zarabiasz na swoim blogu?

Każdy kto zaczyna pisać, zaczyna też snuć wielkie plany o tym, że będzie kimś, kto dzięki blogowaniu zacznie zarabiać. Wielkie nadzieje i marzenia o wielkich pieniądzach rozpływają się kiedy zdajesz sobie sprawę, że więcej pieniędzy i czasu poświęciłeś, niż na blogu zarobiłeś.

Dlaczego nie zarabiam na swoim blogu? Przecież wielu innych ludzi przede mną blogowało i zarabiało pieniądze, więc dlaczego Tobie się nie udaje? Precież u innych nie wyglądało to na takie trudne.

Kilka miesięcy później, a ty nie jesteś dalej niż wtedy, gdy zaczynałeś. Co poszło nie tak? Przyjrzyjmy się niektórym częstym przyczynom, dla których twój blog zarobił na siebie.

Żadnego planu, żadnego zysku

Nie posiadanie planu dosłownie oznacza, że nie mówisz poważnie o swoim blogu. Samo blogowanie nie jest sposobem na szybkie wzbogacenie się. Wymaga pracy i wysiłku, ale by pisać musisz wiedzieć oczym – na jaki temat.

Brak określenia popularnej niszy

Wykonując badania swojej blogerskiej niszy, ustal o czym dokładnie chcesz pisać. Możesz to określić choćby wpisując wybraną przec Ciebie frazę w wybranej wyszukiwarce.

Im więcej jest stron na wybrany temat, tym bardziej rynek jest zainteresowany poznaniem tego tematu. Może to być zdrowie i sprawność fizyczna, wypadanie włosów, utrata wagi lub cokolwiek innego, co przychodzi do głowy.

Popularne nisze przyciągają ruch, co przekłada się na to, że można zarobić na boku, tworząc dobrze wyszukany blog. Jest to tylko jeden ze świetnych sposobów na zarabianie pieniędzy w sieci, ale to będzie działać tylko wtedy, gdy odrobisz swoją pracę domową.

Zaniedbania w budowaniu relacji

Po wybraniu swojej niszy, założeniu bloga i rozpoczęciu promocji swojego produktu, kolejnym krokiem jest zbudowanie sensownych relacji z czytelnikami. To są Twoi potencjalni klienci, którzy powinni zostać przekształceni w klientów kupujących i fanów,.

Niepowodzenie w budowaniu przyzwoitych relacji poprzez doskonałą obsługę klienta, pytania i odpowiedzi, e-maile, media społecznościowe i szybki czas reakcji będzie cię sporo kosztować. Budowanie relacji nie dzieje się samo z siebie.

Nie łączenie się z uznanymi blogerami w swojej niszy

Sprawdź, kto dobrze radzi sobie w twojej niszy i skontaktuj się z nimi. Zapytaj, czy będzie gotowy na posty gościnne i backlinki na swoim blogu, aby przyspieszyć Twój start.

To doskonały sposób, aby zbudować ruch na swojej stronie i pokazać kolegom blogerów, że jesteś gotowy do wspierania ich poprzez zwrotną przysługę.

Blogowanie może być pasją dla Ciebie która w łatwy sposób może dla Ciebie generować pieniądze. Jeśli nie zaplanujesz wystarczająco dużo i nie przeprowadzisz odpowiednich badań, Twój blog pozostanie Twoim hobby.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x