Wtyczki

5 wtyczek, które warto mieć na pokładzie swojego bloga

WordPress to najpopularniejszy system do zarządzania treścią na stronie internetowej. Jest prosty w użyciu oraz oferuje wiele atrakcyjnych i darmowych szablonów oraz wtyczek, które sprawią, że pisanie stanie się łatwiejsze.

Instalacja dodatkowych wtyczek jest bajecznie prosta i wymaga tylko wiedzy jaką wtyczkę chcemy zainstalować. Można to zrobić automatycznie lub z repozytoriów. Jednak przed wyborem właściwej wtyczki, należy sprawdzić, czy jest ona na bieżąco aktualizowana przez autorów.

W gąszczu wtyczek, warto wybrać te, które sprawią, że twoja strona wzbogaci się o nowe funkcjonalności i te, które sprawią, że twoja strona będzie wyżej w indeksie wyszukiwarki.

Yoast SEO

To jedna z najważniejszych wtyczek na Twojej stronie. Wtyczka ta optymalizuje stronę internetową pod kątem SEO, czyli opisywania poszczególnych podstron w bardzo przyjazny sposób.

Contact Form 7

Jeśli chcesz, by twoi klienci czy subskrybenci mogli się z tobą kontaktować, zainstaluj wtyczkę która w prosty sposób umieści formularz kontaktowy na stronie. Ponadto wtyczkę tą łatwo zmodyfikować dodając dodatkowe pola czy zabezpieczyć przed niechcianymi wiadomościami.

BackWPup – WordPress Backup Plugin

To wtyczka, która w prosty i przede wszystkim automatyczny sposób będzie robiła kopię zapasową całej strony. To potężne narzędzie sprawi, że unikniesz nerwów w momencie, gdy twoje strona zostanie zhakowana.

Jetpack

Jetpack to kombajn narzędziowy dzięki któremu Twój blog dostanie nowej mocy pod kontem jego działania. Wtyczka ta oferuje wygodną integrację z serwisami społecznościowymi oraz wspomaga publikowanie na fanpage treści. O wtyczce napisaliśmy w tym artykule.

WP-Optimize

Wtyczka, która optymalizuje stronę, usuwając na przykład niechciane wersje wpisów, usunięte komentarze czy nie aktualne dane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x