Optymalizacja StronyPoradyWordpress

Jak oczyścić stronę z niepotrzebnych obrazków?

coffee writing computer blogging

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że kosztem ładnych i dużych obrazków, nasza strona staje się ciężka i wolna. Dzięki temu także, hosting na którym stoi, zapełnia się bardzo szybko.

Co się dzieje, gdy wrzucasz obrazek?

W momencie gdy wrzucasz jakiś obrazek na stronę, WordPress na podstawie ustawień Twojego motywu generuje odpowiednie miniaturki.

Dzięki temu duży obrazek służy jako miniaturka Twojego wpisu, zostanie również przeskalowany do innych rozmiarów, które ustalone są dla twojego motywu.

Wtedy ten sam obrazek, który wcześniej miał duże rozmiary, będzie mógł automatycznie zostać użyty ponownie, dzięki czemu zostanie dopasowany do szerokości strony.

Wszystko to dzieje się automatycznie i pozwala zaoszczędzić transfer, jednak w momencie gdy eksperymentujesz ze zdjęciami i miniaturkami, czy nawet zmieniasz motyw na nowy, mogą pojawić się problemy.

Zmieniając ustawienia miniaturek na blogu – z aktualnymi obrazkami nic się nie dzieje. WordPress sam nie przerabia zdjęć. Nie zrobi tego nawet automatycznie.

Więc mimo tego, że teraz używasz tylko 3 rozmiarów, pozostałe cały czas zajmują miejsce:

zdjecie.jpg
zdjecie-72×72.jpg
zdjecie-150×150.jpg
zdjecie-250×350.jpg
zdjecie-300×300.jpg
zdjecie-400×400.jpg
zdjecie-800×450.jpg
zdjecie-1024×1024.jpg

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie wtyczki Force Regenerate Thumbnails, która najpierw usuwa wszystkie stare miniaturki, a potem na podstawie oryginalnego obrazka buduje nowe.

Jak zablokować tworzenie takich zdjęć?

Jeśli nie podoba ci się, że twój WordPress tworzy zdjęcia w swoich rozmiarach, to możesz to w łatwy sposób zablokować. Wejdź w swoje ustawienia i w zakładce Media ustaw szerokość i wysokość na 0.

Ale ładne zdjęcie, to duże zdjęcie

Nie prawda. Zdjęcia które wrzucasz, mogą być optymalizowane w wybranej przez ciebie aplikacji na tablecie, telefonie czy komputerze. Dzięki temu, że zmniejszysz zdjęcie, zaoszczędzisz miejsce na hostingu i przyspieszysz swoją stronę.

Zdjęcie, które będzie ważyć wiele, dla Twojego czytelnika będzie wgrywało się długo i na pewno wpłynie na odczucia osoby, która je będzie oglądać. Nie wspomnę już o tym, że zjęcie takie może być niedopasowane do szerokości twojej strony.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x