Blogowanie

Jak rozwijać swoją kreatywność blogując?

Jeśli masz zamiar napisać ciekawy tekst, który nauczy twojego odbiorcę czegokolwiek, to musisz poświęcić na niego trochę więcej czasu. Kluczowym aspektem takiego działania jest kreatywność, którą musisz się wykazać.

Dzięki poszukiwaniom chwytliwego tematu, dzięki zrobieniu konspektu oraz notatek, po poszeżanie wiedzy, na temat który chcesz napisać. To wszystko sprawia, że blogując uczysz się rozwijać twoją kreatywność.

Jakie cechy powinien mieć bloger? Czym powinien się kierować? Prawdziwi blogerzy to tacy którzy:

Są ciekawi świata i ludzi.

Jeśli masz stronę internetową, czy fanpage na portalu społecznościowym, to musisz go rozwijać – dbać jego użytkowników zamieszczając na nim treści. Jeśli jesteś blogerem, to musisz wykazywać choć odrobinę ciekawości do świata, poprzez czytanie, oglądanie czy chociażby słuchanie. Ja dzięki temu tworzę kolejny wpis, choć lista tych w planach jest już naprawdę długa.

Są otwarci na nowe nowe doświadczenia.

Szukaj, rozwijaj się, pisz w oparciu o swoje doświadczenia. Miej swoje zdanie i broń go jeśli jesteś do niego przekonany. Nie powołuj się na opinie innych, sprawdź sam, czy Ci smakowało.

Zmieniają coś w rutynie pisania.

Testuj nowe kombinacje ustawień. Zmieniaj skrypty swoich wpisów. Pisz tak, jakbyś chciał ten tekst przeczytać. Nie czekaj, aż twój czytelnik ucieknie.

Czytają coś nowego.

Sięgaj po lekturę spoza Twojego zwyczajowego kręgu zainteresowań. Odkryj nowe strony, nie koniecznie blogi. Może okażą się wspanialym źródłem inspiracji?

Cieszą się i dzielą najmniejszym sukcesem.

Dziel się, ale nie tak by się przechwalać. Podziel się swoim sukcesem. Dla Ciebie to zastrzyk twórczej energii, dla kogoś innego informacja, że i jemu może się udać.

Spacerują.

Najlepsze pomysły przychodzą wtedy, gdy się ich nie spodziewamy. Jeszcze lepsze pomysły przychodzą, wtedy, gdy oczyszczamy swój umysł ze śmieci. Na spacerze, podczas biegania – każde miejsce “twojego oczyszczenia” jest dobre. Nawet jeśli nie doznasz olśnienia, to przynajmnijej naładujesz wewnętrzne akumulatory.

Nie zapominają o odpoczynku.

Organizm jest jak najlepsza bateria. Pracuje do momentu, kiedy się nie wyładuje. I ma do tego święte prawo. Nie zaniedbuj go. Bez niego daleko nie zajdziesz, zanim dopadnie Cię wypalenie zawodowe.

A Ty, rozwijasz swoją kreatywność poprzez blogowanie? Podziel się proszę w komentarzu. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą.

facebook: http://blogler.pl/facebook

twitter: http://blogler.pl/twitter

foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Jak rozwijać swoją kreatywność blogując? […]

0
Would love your thoughts, please comment.x