Blogowanie

Wykorzystaj Socialmedia w budowaniu marki osobistej.

Twoja marka jako profesjonalny bloger, to efekt Twojej ciężkiej pracy. Dzień po dniu, minuta po minucie – to efekt pewnych czynności, dzięki którym coraz to bardziej wychylasz się dla innych w blogosferze.

Najczęstszym błędem jest przekonanie, że media społecznościowe są do niczego nie potrzebne. To swoisty błąd, gdyż bez Twittera czy Facebooka ciężko jest zgromadzić swoje nowe audytorium czytających. W mediach społecznościowych jako bloger, albo przedsiębiorca możesz bywać fizycznie (pisząc, działając i odpowiadając swoim czytelnikiem osobiście), lub działać z automatu, powierzając to medium komuś lub w pełni zautomatyzować (choćby botami na Facebooku).

Ciekawym przykładem jest tu Instagram, który to z początku swojego istnienia był medium tylko dla osób, które chciałby pochwalić się swoimi zdjęciami. Dziś wykorzystują go agencje marketingowe, blogerzy a nawet firmy monetyzując swoje zyski w internecie.

Pamiętaj, że posiadanie konta społecznościowego to nie wszystko. Jeśli chcesz docierać do coraz to większej rzeszy odbiorców to musisz starać się zrozumieć specyfikę danego medium społecznościowego, po to by działać w nim jeszcze skuteczniej. Wszystko po to, by zbierać nowe kontakty, budować relacje i.. popełniać błędy. Dzięki błędom w pełni dostosujesz swój kanał tylko do siebie i swoich potrzeb.

Najważniejsze jest to, by używać mediów społecznościowych, tak żeby Ci służyły. Instagram, można na przykład łatwo zaadoptować do pisania zajawek do wpisu, twitter może być medium tylko do krótkich informacje o tym, że pojawił się nowy wpis a Facebook…

Wszystko tak na prawdę zależy od Ciebie i Twojej inwencji. Ważne jest to, by analizować i wyciągać wnioski z kont społecznościowych, dzięki statystykom i programom do ich analizy.

A błędy? Nie bój się ich popełniać, gdyż dzięki nim uczymy się najszybciej i zapamiętujemy najlepiej. Ważne, byś się nie poddał i zniknął z internetu.

 

A Ty, jak wykorzystujesz Social Media? Podziel się proszę w komentarzu. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą.

facebook: http://blogler.pl/facebook

twitter: http://blogler.pl/twitter

foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x