Blogowanie

Czego nauczysz się blogując?

Blogowanie to obecnie jedna z najpopularniejszych metoda, na zaistnienie w internecie. Dzięki blogom, a raczej informacją na nich zawartych dowiadujemy się więcej na temat, który nas interesuje. Co daje nam blogowanie? Czego możemy się nauczyć publikując wpis?

Oto moja subiektywna lista, tego, co mi daje klikanie w przycisk: “Opublikuj”.

Cierpliwość

Blogowanie najczęściej przypomina zwykłe pisanie na komputerze. Po prostu trzeba usiąść i napisać o tym, co będzie interesowało Twojego czytelnika. I trzeba to robić, wedle Twojego harmonogramu, regularnie i zawsze dobrze, nawet gdy Ty nie czujesz się najlepiej.

Systematyczność

Jeśli piszesz profesjonalnie i zależy Ci na czytelnikach ustal sobie harmonogram pisania. Zacznij od jednego wpisu na tydzień, a jak już się rozkręcisz systematycznie podnoś swoje możliwości. Jak w życiu. Nie spoczywaj na laurach, pisz więcej i więcej, a jak zauważysz, że powoli się wypalasz zatrudnij kogoś do pomocy.

Samo dokształcenie

Przed napisaniem wpisu moim ulubionym zajęciem jest zbieranie informacji o tym, co chcę napisać. Tworzę jak najobszerniejsze notatki, tak, by każdy temat wykorzystać w stu procentach. Dużo czytam i dzięki temu poszerzam swoją wiedzę w danym temacie.

Podejmuje świadome decyzje

Po zrobieniu obszernych notatek, podejmuję decyzję, o czym wam powiedzieć. Nie chcecie chyba przeczytać kilometrowej opowieści, w której kilkanaście wątków sprawi, że już po pierwszym, zamkniecie kartę swojej przeglądarki.

Perfekcyjna organizacja czasu

Większość blogerów, których znam, robi wiele rzeczy w ciągu dnia. Rzeczy niekoniecznie związanych z blogowaniem. I dają radę. Żeby być ciekawym blogerem, trzeba być ciekawym człowiekiem. A nie da się nim zostać, jeśli w wolnym nic się nie robi,

Umiejętność negocjowania

Ja się cenię, znam swoją wartość, a to dla początkującego blogera trudne jest do ocenienia. Negocjowanie, to umiejętność, którą w tej branży nabywa się z czasem. Na początku jako nieznany bloger, przyjmujesz wszystko jak leci – po kilku latach pracy nad swoją marką osobistą stajesz się bardzo wybredny.

Umiejętność słuchania

Jeśli chcesz napisać coś więcej niż tylko wpis, musisz także umieć słuchać. Umiejętność ta sprawi, że będziesz tworzył niebanalne historie, dzięki którym Twój czytelnik zostanie u Ciebie na dłużej.

Nie mówię tu, o zapamiętywaniu całej historii z osobą, z którą rozmawiasz, a zapisanie jej w formie cyfrowej oraz odtworzenie zgodnie z tym, co usłyszałeś.

Uczenie się na własnych błędach

Notka Ci nie wyszła? Jest chaotyczna? Narobiłeś dużo byków? To bardzo dobrze! Ja za wszystkie interakcje dziękuję, poprawiam i staram się uniknąć.

Wyrażania siebie.

Ogółem, każde napisane przez Ciebie słowo, każde zdanie, które napisałeś wyraża Ciebie i Twój styl. Każdy akapit Twoja marka, nad którą pracujesz w każdym kolejnym wpisie.

A Ty, co czego nauczyłeś się blogując? Podziel się proszę w komentarzu. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą.

facebook: http://blogler.pl/facebook

twitter: http://blogler.pl/twitter

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x