Blogowanie

Jak zaistnieć w internecie? Co zrobić by blogować?

Istnieje wiele sposobów, by zaistnieć w internecie od zwykłego blogowania, wizytówki internetowej, pisania na portalach społecznościowych, aż do wypuszczenia swojej sekstaśmy. My wolimy ten pierwszy pomysł, ze względu na to, że jest on w stanie nauczyć człowieka czegoś wartościowego, oraz zbliża i integruje całe społeczności. Ale co należy zrobić, by zaistnieć w sieci?

Domena

Pierwszym krokiem jest wybór domeny, która odzwierciedla branżę, w jakiej działasz. Domena jako nazwa jest Twoją wizytówką w e-świecie. Nie może być stworzona na zasadzie przypadkowego doboru słów, lub bezpośrednio nawiązywać do samej marki.

Wybrana nazwa powinna być także łatwa do przeliterowania i przedyktowania przez telefon. W Polsce najczęściej rejestrowana jest domena z końcówką .pl, lecz w internecie znajdziesz też kilka innych ciekawych rozszerzeń np. .blog.

Hosting

Hosting – miejsce pod Twoją stronę internetową znajdziesz gdziekolwiek. Lepszy, bądź gorszy znajdziesz sprawdzając oferty firm hostingowych. Pamiętaj, że tanie nie zawsze jest dobre, a dobre, nie koniecznie musi być funkcjonalny. Sprawdź cenę po roku i dostosuj siły na zamiary.

Wybierz temat i pisz

To najtrudniejsza część. Musisz się zastanowić o czym będziesz pisał. Z doświadczenia wiem, że pisanie o wszystkim i o niczym nie ma sensu. Nie znajdziesz tu publiki, ani nie stworzysz czegoś dobrego.

Znajdź swoją niszę, pisz o tym czym się znasz i bądź autentyczny. Nie ściemniaj i nie zasłaniaj się niewiedzą.

Daj się poznać!

Stwórz strony na portalach społecznościowych, pisz na nich w miarę regularnie i buduj społeczność. Komentuj i pozwól innym komentować, nawet wtedy, gdy się nie zgadzasz z komentarzem.

Nie rezygnuj!

Większość nowych blogerów nie potrafi przetrwać nawet roku! Smutne, bo chęć i zapał do pisania są niczym w porównaniu z wytrwałością. Bądź wytrwały i pisz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x