Blogowanie

Jaki system pisania przyjąć?

Systemów do blogowania jak oprogramowania z którego możemy skorzystać w internecie jest na prawdę dużo. Ale, aby zacząć pisać w internecie, trzeba posiadać najlepiej unikalny pomysł. Musimy też wiedzieć o czym będziemy pisać, w jakich ilościach i kiedy. Ważne jest to, by określić sobie cele i wykonywać je na bierząco.

Aby zacząć istnieć w internecie, możemy mamy do wyboru klika sposobów. Pierwszy z nich to wybór darmowej platformy hostowanej, czyli firmę w której będziemy trzymać usługę, a po poprawnym jej skonfigurowaniu, będziemy już tylko pisać. Sposób ten jest skierowany do osób, które nie znają się na instalacjach CMS na serwerach, a chcą ruszyć z tematem w bardzo łatwy i prosty sposób. Minusem rozwiązania jest to, że to nie Ty odpowiadasz za platformę, jej rozwój czy to czy utrzyma się na rynku. A co będzie jeśli będziesz chciał przenieść usługę lub zmienisz domenę?

Drugi sposób – trudniejszy dający prawie całkowity dostęp do plików, wtyczek czy bazy danych, jest wybór hostingu oraz swojej własnej unikatowej domeny. I tu, dla użytkowników z pomocą przychodzą firmy hostingowe, które oferują w większości usługi dedykowane pod blogowanie.

Tu zaleta blogowania jest znacząca. To Ty masz dostęp do plików, samego serwera i domeny. Tu możesz zrobić wszystko, więc przed wyborem usługodawcy, należy sprawdzić co dokładnie oferuje hosting i jak bardzo wydajny jest. Warto też sprawdzić, czy oferuje prostą możliwość zainstalowania danego oprogramowania, czy działa on w stylu kup i radź sobie sam.

Kolejny punkt, to wybór samego oprogramowania do pisania. Tu też mamy duże pole do popisu, wybierając różne platformy, takie jak WordPress, Drupal czy Joomla. Wszystko, to zależy od tego, czy chcemy wybrać coś prostego, czy bardziej zaawansowany system z większą możliwością rozbudowy.

Jeśli jesteś zaś początkujący, zachęcam Cię do wyboru platformy WordPress, która pomimo najlepszego wsparcia posiada dużą ilość szablonów i rozszerzeń.

Jeśli już mniej więcej wszystko wiesz, pora zacząć blogować. Powodzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x