Optymalizacja StronyWordpress

Optymalizacja WordPress – 5 podstawowych kroków

Jeśli zauważasz, że Twoja strona ładuje się wolniej, niż kiedyś, to najwyższy czas być ją zoptymalizował. Na szczęście prostymi metodami można sprawić, że strona będzie działała jak “malowana”. Posiadając stronę na WordPress masz ułatwione zadanie, gdyż należy tylko wykonać 6 podstawowych kroków.

Oto one:

Usunięcie niezbędnych wtyczek.

Przejrzyj swoje wtyczki. Czy napewno je wszystkie potrzebujesz? Im ich więcej, tym strona działa toporniej. Usuń konicznie te, których Twoja strona nie używa. Zrezygnuj z niepotrzebnych “bajerów” czy “wodotrysków” na stronie. Niech Twoja strona emanuje profesjonalizmem i szybkością działania.

Usuń zbędne motywy.

 Podobnie jak z wtyczkami, skoro używasz jednego szablonu, czy potrzebujesz reszty?

Oczyść bazę danych.

Tworzenie wpisu na blogu tworzy kolejne wersje Twojego wpisu, które to w ostateczności zapisywane są w bazie danych Twojego WordPressa. Oznacza to, że taka baza rozrasta się w bardzo szybkim tępie i po części strona nie wytrzymuje takiego obciążenia. Ponadto większość usług hostingowych limituje je, co generuje ogromny problem z Twoją stroną. Dlatego oczyszczaj ją regularnie, lecz pamiętaj, by robić to ostrożnie – najlepiej wykonując wcześniej kopię zapasową.

Z pomocą przychodzi wtyczka Optimize Database after Deleting Revisions, która wykona takie czyszczenie automatycznie.

Zoptymalizuj zdjęcia.

Zdjęcia po 3-10 MB wcale nie czynią strony bardziej atrakcyjną. Spowalniają jej ładowanie, a w konsekwencji powodują odpływ zniecierpliwionych odwiedzających. Do WordPressa powstało wiele wtyczek optymalizujących zdjęcia, ale żadna z nich nie zastąpi wstępnej obróbki w programie graficznym.

Osobiście używam wtyczki WP Smush, które dodatkowo kompresują zdjęcia bez strat na jakości. Lekkie obrazy to błyskawicznie wczytująca się strona.

Włącz wtyczkę cache

Serwuj statyczne elementy strony z cache. WP Super Cache jest bardzo prostą w konfiguracji wtyczką, która powoduje, że nie jest konieczne każdorazowe generowanie pliku HTML na podstawie danych z bazy danych. Obniża ona zużycie mocy serwera i skraca czas jego odpowiedzi.

A Ty, co czego Ty używasz do optymalizacji swojej strony? Podziel się proszę w komentarzu. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą.

facebook: http://blogler.pl/facebook

twitter: http://blogler.pl/twitter

Foto: pixabay licencja: CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Optymalizacja WordPress – 5 podstawowych kroków […]

0
Would love your thoughts, please comment.x