Blogowanie

Niezbędnik blogera, czyli co trzeba posiadać by móc blogować?

Prowadzisz bloga i regularnie tworzysz wartościowe treści? Jeśli chcesz zająć się blogowaniem na poważnie i zacząć zarabiać na pisaniu bloga, musisz odpowiednie miejsce pracy, oraz gadżety. Dzięki nim możliwe jest tworzenie jeszcze lepszej zawartości, a co za tym idzie, generowanie coraz większego ruchu na stronie.

We wpisie pomijamy techniczne aspekty tworzenia stron, a skupimy się na realnych aspektach blogowania. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji polecam wpis: Jak zaistnieć w internecie?

Co trzeba posiadać by zacząć blogować na poważnie?

Najpopularniejsi blogerzy zarabiają na swoich stronach krocie, a dla wielu z nich blogowanie stało się sposobem na pracę zawodową. Obok niewątpliwych umiejętności oraz wiedzy, prawdziwy bloger musi posiadać również narzędzia, dzięki którym blogowanie będzie w ogóle możliwe.

Laptop

Komputer to najważniejsze narzędzie w pracy blogera – to za jego pomocą możliwe jest tworzenie tekstów, umieszczanie ich na stronie oraz przeglądanie treści na innych blogach. Jaki powinien być laptop idealny dla blogera? To, tak naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia.

Aparat fotograficzny

To nieobowiązkowy “gadżet”, ale dzięki niemu i bardzo dobrej jakości zdjęć, Twój blog przyciągnie więcej użytkowników. Jeśli publikujesz dużo wpisów Twoich produktów, będzie on niezbędny. Swoje fotografie możesz zamieścić nie tylko tylko na własnych stronach, ale też w social media.

Telefon komórkowy

Telefon jest potrzebny do szybkiejj obsługi profili społecznościowych bloga i wrzucania spontanicznych zdjęć na Instagram. Jeśli nie masz jeszcze własnej lustrzanki, postaw na model telefonu o rozbudowanych możliwościach fotograficznych – z dobrym aparatem.

Domowe studio // własne biurko

Aby blogować musisz posiadać… własne studio z własnym biurkiem i miejscem gdzie będziesz mógł napisać tekst, czy choćby pomyśleć, nad dalszą realizacją Twojego projektu. Jeśli zaczynasz, to nie musisz kupywać wypasionego biurka, czy rezerwować specjalnego dla Ciebie biura. Jeśli Cię nie stać, wybierz najzwyklejszy stół i uporządkuj go tak, byś mógł się skupić.

A Ty, co potrzebujesz do blogowania? Podziel się proszę w komentarzu. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą.

facebook: http://blogler.pl/facebook

twitter: http://blogler.pl/twitter

foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x