BlogowanieWordpress

Prowadzisz bloga? Uważaj na “niechciane” wtyczki.

Jako bloger czy osoba pisząca na stronie jesteś zobligowany do stosowania się do określonych zasad, które są z góry określone przez administratora. Jako administrator Twoje zadanie jest bardzo proste – nie dopuścić do ataków i zalania strony niechcianymi wiadomościami.

WordPress to popularny system zarządzania treścią. Jest bardzo łatwy do instalacji dzięki instalatorowi w panelu hostingowym, stosunkowo prosty w obsłudze, a jednocześnie wyposażony w liczne funkcje, które umożliwiają jego rozbudowę do pełnowymiarowego serwisu. Nic dziwnego, że stanowi on bardzo podatny na ataki skrypt, który bez aktualizacji, może być siedliskiem niechcianych wiadomości a w ostateczności infekować inne strony.

Rozbudowa strony w WordPressie wiąże się z dodatkową instalacją wtyczek. Pozwalają one na na usprawnienie strony i wyposażają serwis w przydatne narzędzia. Niestety często wygląda prosto jedynie w teorii. Choć wiele wtyczek faktycznie ulepsza działanie strony, to jednak również ją obciąża. Niektóre wchodzą ze sobą w konflikt, jeszcze inne okazują się “tymi niechcianymi”.

Korzystając z wtyczek w WordPressie, warto pamiętać o kilku zasadach:

  1. Nie instaluj wtyczki, jeśli naprawdę jej nie potrzebujesz.
  2. Nie instaluj wtyczki z dziwnych źródeł (podejrzane strony internetowe).
  3. Zanim zainstalujesz wtyczkę, dobrze zapoznaj się z zasadą jej działania i opiniami na jej temat.
  4. Jeśli już znalazłeś wtyczkę, sprawdź kiedy ostatnio była zaktualizowana.
  5. Kasuj wtyczki, których już nie używasz.
  6. Jeśli nie wiesz do czego wtyczka jest używana, nie instaluj jej.

A Ty, jakie masz zasady dotyczące blogowania? Podziel się proszę w komentarzu. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą.

facebook: http://blogler.pl/facebook

twitter: http://blogler.pl/twitter

foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x