Wtyczki

Proste statystyki na blogu, czyli jak pokazać czytelnikom, ile wpisów mamy na koncie?

Maszyna do pisania

Czasami jako zapaleni blogerzy staramy posiadać jak najwięcej wtyczek, które pokarzą to, że lubimy blogować. Czasem jednak posiadanie dużej ilości wtyczek jest po prostu niepotrzebne, przeciążające maszyny na których mamy postawiony nasz skrypt do blogowania oraz nie ładne – jeśli na stronie będzie mnóstwo “bajerów”, które po prostu będzie odstraszać od tekstu.

Niespójność wtyczek, wyskakujących okienek czy kolorów może sprawić, że czytelnik zamiast skupić się na tekście i tym, co ma z tego wynikać będzie rozproszony i… po prostu ucieknie. Pamiętaj zatem, by mądrze komponować swoje dodatki na swoim blogu. Warto sobie zadać proste pytanie: “Czy dany dodatek, jest Ci potrzebny?”.

Ale są i takie dodatki, które w sposób nieinwazyjny sprawią, że w bardzo łatwy i prosty sposób pokarzesz czytelnikowi, że Twoja strona rozwija się. Są to proste statystyki, które to dzięki wtyczce Simple Blog Stats, łatwo możesz zaimplementować na stronie. Wtyczka jest dostępna do zainstalowania z repozytoriów lub przez FTP.

Simple Blog Stats.

Simple Blog Stats.

Simple Blog Stats.

Simple Blog Stats.

Po jej włączeniu w bardzo łatwy sposób, bo wklejając tylko wpis: [sbs_posts], pokarzesz użytkownikom proste statystyki swojej strony internetowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x