Bezpieczeństwo

Jak zabezpieczyć administratora, przed utratą dostępu do strony?

WordPress to najpopularniejsza platforma tworzenia responsywnych stron internetowych, blogów a nawet stron firmowych. W związku z tym jest bardzo podatna na ataki i wyłudzenia haseł czy danych twoich klientów. Jak się zabezpieczać przed tego typu zagrożeniami?

O tym, pisaliśmy już jakiś czas temu. Pomimo tego, że WordPress rozwija się systematycznie, należy pamiętać, że codziennie społeczność użytkowników zgłasza bardzo dużą ilość błędów. W związku z tym należy wyjąć po za schemat i zachcianki się na władca rękę.

Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo, przede wszystkim zmieniaj regularnie hasło, do panelu użytkownika. Poproś także, lub wymuś wygasanie haseł dla swoich redaktorów i osób które na codzień opiekują się witryną. Dobre hasło to podstawa, a jeśli nie wiesz jak je wybrać, wygeneruje je specjalnym programem.

Warto też zabezpieczyć domyślna ścieżkę logowania do strony. Domyślna jest bardzo często odwiedzana przez łamacze haseł. Zrezygnuj z opcji: “/wp-admin”, wybierz coś w stylu: “/xhtszghydcbneefx/”. Pomorze Co w tym wtyczka: Protect Your Admin.

Jeśli już zmieniłeś domyślny adres logowania, warto zastanowić się nad logowaniem dwuetapowym lub używaniem specjalnego tylko Tobie znanego kodu, który pozwoli Ci się zalogować.

Zapamiętaj. To, że dla Twojej strony pojawiają się częste aktualizacje, to nie oznacza że możesz zapomnieć o bezpieczeństwie. Dobrze zabezpieczona strona, sprawi, że Tu jako administrator będziesz spał spokojnie, a klienci Twojej firmy, będą pewni, że ich dane w dobie RODO będą zabezpieczone.

A Ty jakich wtyczek używasz? Jak dbasz o bezpieczeństwo twojej strony? Podziel się z nami w komentarzach pod tekstem. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą w pisaniu tekstów na Twoją stronę.

facebook: https://blogler.pl/facebook

twitter: https://blogler.pl/twitter

foto: pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x