Bezpieczeństwo

Jak zabezpieczyć swojego WordPressa?

Jeśli posiadasz stronę na stworzoną na systemie WordPress, to musisz wiedzieć także jak ją zabezpieczyć. Istnieją nieskomplikowane sposoby umożliwiające zabezpieczenie witryny przed włamaniami, które zdecydowanie warto zastosować. Co zrobić, by zabezpieczyć naszą stronę na WordPressie?

Zmień adres logowania do panelu administratora

Zazwyczaj do panelu WordPressa zalogujesz się poprzez adres:

twojastrona.pl/wp-admin.

Warto przemyśleć, czy nie lepiej zmienić go na nieco mniej oczywisty dla hakerów i bardziej przyjazny dla osoby, która korzysta z naszej strony. Można to dokonać poprzez dodanie bezpłatnej wtyczki np. WPS Hide Login

Zmień sposób logowania do WordPressa

Po zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki możemy logować się do panelu strony poprzez adres e-mail a nie nazwę użytkownika. Możesz także wzmocnić logowanie poprzez aplikację uwierzytelniającą lub specjalny znany tylko tobie kod.

Zainstaluj wtyczkę zabezpieczającą

Bardzo istotne jest także zainstalowanie wtyczki, która pozwoli zabezpieczyć WordPress przed atakami hakerskimi. Taką wtyczką jest np. Wordfence, który blokuje próby włamania na Twoją witrynę i monitoruje wszelkie próby ataków.

Aktualizacje WordPress i wtyczek.

Nieaktualizowanie WordPressa znacząco obniży poziom zabezpieczenia witryny. Będziesz wówczas narażony na próby włamania na stronę. Aktualizowanie na bieżąco witryny do najnowszej wersji systemu WordPress oraz wszystkich wtyczek pozwoli uchronić się przed potencjalnymi atakami hakerów

Login administratora

WordPress proponuje jako domyślny login „admin”. Podczas instalowania WordPressa warto zmienić Twój login go na trudniejszy do zgadnięcia przez osoby, które będą próbować się włamać na stronę. Jeśli już posiadasz taki login zmień go odpowiednio.. Instrukcję znajdziesz na stronie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x