PoradyWordpress

Czy powiadomienia push zwiększają ruch na twoim blogu?

Posiadacze blogów i stron internetowych, chcą by ruch na ich stronach internetowych był jak największy. Administratorzy i redakorzy, poprzez szereg zabiegów na stronie począwszy od optymalizacji tekstów po instalowanie transparentnych wtyczek, robią wszystko, by czytelnicy wchodzili na stronę częściej i zostawali na niej dłużej.

Jedną z metod jest wprowadzenie powiadomień, dzięki którym użytkowanić w prosty sposób ma dostawać “zajawkę” dokumentu. Za każdym razem gdy redaktor publikuje wpis na swoim blogu to w zasadzie od razu trafia on do setek jeśli nie tysięcy osób. Obok list mailingowych to jedno z ciekawszych narzędzi do informowania czytelników o nowych wpisach.

Powiadomienia push to inny rodzaj wiadomości, który może być wysłany bezpośrednio na przykład z Twojego bloga czy strony internetowej za pośrednictwem ich przeglądarki, telefonu komórkowego lub komputera. Zatem jeśli subskrybent wyraził zgodę na otrzymywanie od Ciebie powiadomień, to może je widzieć bezpośrednio w swojej przeglądarce.

Ciekawym przykładem jest tu OneSignal, który to integruje się ze stroną poprzez własny panel i wypycha najnowsze (ale nie tylko) wpisy wprost na komputery Twoich subskrybentów.

Aplikacja pozwala wysyłać zupełnie customowe powiadomienia z dowolną treścią oraz linkiem. Wypuszczając nowy produkt lub cokolwiek innego możesz wysłać o tym błyskawiczną komunikację. Dodatkowo sama usługa pozwoli Ci na zaplanowanie wysyłki powiadomienia, czy wysłanie jej do odpowiedniej grupy odbiorców.

Dzięki takim powiadomieniom możesz sprawdzić, jaka treść konwertuje lepiej i zachęcić jeszcze więcej osób do przeczytania Twoje wiadomości i kliknięcia w link. Rozbudowane statystyki pokażą ile osób otrzymało wiadomość, oraz ile osób kliknęło w link. Zobaczysz konwersję dla każdego wysłanego powiadomienia.

Jeśli dowiedziałeś się o tym wpisie dzięki powiadomieniu na swoim telefonie lub w przeglądarce daj mi o tym koniecznie znać w komentarzu do tego wpisu.

A jakich Ty używasz metod, by przyciągnąć do siebie użytkowników? Podziel się z nami w komentarzach pod tekstem. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą w pisaniu tekstów na Twoją stronę.

facebook: https://blogler.pl/facebook

twitter: https://blogler.pl/twitter

Foto: pixabay licencja: CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x