Blogowanie

5 błędów w tekstach na stronach internetowych.

Jedni mawiają, że należy uczyć się na błędach – najlepiej na tych cudzych. Mam więc dla Ciebie listę błędów, które najczęściej pojawiają się w tekstach na przeglądanych przeze mnie stronach.

Za mało tekstu

Mówi się, że ludzie niechętnie czytają, skanują i wolą obrazki, ale nie znaczy, że masz posługiwać się w całości pismem obrazkowym. Treści na stronie muszą być, bo to właśnie dzięki nim możesz zawrzeć słowa kluczowe, po których klient może do Ciebie trafić. Jeśli tekstu będzie za mało, to Google nie uzna danej strony za wartą pokazania odbiorcy, co będzie wiązało się niższą pozycją strony w indeksie Google.

Nudne treści

Wielokrotnie przeglądam różne strony internetowe, w których czytając zakładkę o firmie mam ochotę iść powiesić się na pierwszym drzewie. Nie mówię już nic o blogach, czy sklepach internetowych, przy których metoda kopiuj i wklej to dzień powszedni.

Brak obrazków

Ludzie nie lubią czytać długich treści. A najlepsze to takie, które zawierają obrazki, grafiki czy ryciny poglądowe. Oczywiście wszystko w granicy smaku.

Niepoprawna polszczyzna

Pisać każdy może, jeden lepiej a inny gorzej. Ale pisząc tekst do internetu należy go choć raz przejrzeć. Jak wyglądałby tekst z błędami? Jak świadczyłby o autorze?

Nie chodzi tu o to, by w tekstach na stronie używać wykwintnego słownictwa czy porównań, ale pisać stylistycznie i gramatycznie poprawnie. Pisz tak, by twój odbiorca z przyjemnością przeczytał to co chcesz mu przekazać.

Teksty bez nagłówków

Czytając teksty na stronach, zwłaszcza teksty blogowe, zauważyłam, że większość osób stosuje podział tekstu na bloki tematyczne

To bardzo dobra praktyka, bo ułatwia czytelnikowi znalezienie fragmentu, który go najbardziej interesuje. Ponadto bardzo dobrze działa na kwestie pozycjonowania strony internetowej w Google.

zdjęcie: pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x