BlogowaniePorady

Najczęstsze błędy na stronie internetowej.

Najczęstsze błędy na stronie

Nawet najdroższa strona i zaprojektowana przez najlepszego webmastera może być irytująca. Istnieje wiele elementów, które mogą wpłynąć na to, czy twój odbiorca na niej zostanie i czy kupi produkt, który oferujesz. Oto krótka lista najczęstszych błędów, które na swoich stronach popełniają ich właściciele.

Banery

To jeden z marketingowych elementów na stronie internetowej. Dzięki niemu informujesz, że masz coś do sprzedania. Dlatego też nie wstawiaj tu długiego bloku treści. Jeśli używasz banerów, które reklamują cudzy produkt, sprawdź przed jego publikacją czy będzie do niej pasował. Zbyt jaskrawe banery, czy migoczące teksty sprawią, że twój odbiorca szybciej zamknie ją, niż przeczyta to, co masz do powiedzenia.

Pamiętaj także, że baner ma sprzedawać. Jeśli nie zrobisz go klikalnym, twój potencjalny klient nie będzie miał możliwości przeczytania czy porównania produktu który oferujesz.

Menu strony

Przy menu również pojawia się często problem nieodpowiedniego dobrania czcionki lub jej koloru, która na tle strony, może okazać się mało widoczna lub zupełnie nieczytelna. Samo rozwijanie menu tez może okazać się uciążliwe w niektórych przypadkach, np. gdy zdecydujesz się na kilka dodatkowych menu.

Warto pomyśleć o tym, aby menu maksymalnie uwidocznić, jednocześnie maksymalnie uproszczając.

Treść

Jeśli na twojej stronie jest także dużo pustego miejsca lub mało treści to znacząco obniżasz jakość swojej strony – szczególnie pod względem wizualnym.

To może dotyczyć praktycznie każdego elementu na stronie, szczególnie, gdy mamy do czynienia z wersją mobilną witryny. Przykładem może być wspomniane wcześniej wysuwane menu, które rozwinie się na szerokość całego ekranu.

Responsywność i mobilność.

Dużym błędem jest brak motywu responsywnego, który będzie dostosowany do rozdzielczości każdego ekranu. W dobie indeksowania stron mobilnych warto także pomyśleć o tym, by strona także ładnie i szybko wyświetlała się na tabletach czy komórkach.

Grafiki

Na wielu stronach internetowych, czy blogach można zauważyć „ciężkie” i niedopasowane zdjęcia. Takie zdjęcia długo się wczytują, a co za tym idzie opóźniają wyświetlanie takiej strony. Warto też pamiętać, że grafiki powinny być spójne z motywem przewodnim strony. Jeśli piszesz o błędach na stronie internetowej, to bardzo złym obrazkiem będzie zdjęcie np. galopującego konia.

Żaden z wymienionych błędów nie jest czymś przekreślającym wartości całej strony internetowej. Gdy jednak podczas jednej wizyty na stronie użytkownik spotka się z kilkoma podobnymi, bardzo uciążliwymi drobnostkami, to z pewnością nie zaliczy tej wizyty do udanych i nie zechce do Ciebie powrócić.

A Ciebie jakie błędy na stronach drażnią najbardzej? Podziel się proszę w komentarzu. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą.

facebook: https://blogler.pl/facebook

twitter: https://blogler.pl/twitter

foto: pixabay.com // CC0 Creative Commons

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x