Wordpress

Jak zainstalować WordPress na serwerze?

Schematów instalowania oprogramowania na serwerze jest bardzo dużo, więc pominiemy ten krok. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to skontaktuj się z informatykiem, albo skorzystaj z naszej oferty.

Aby zainstalować system WordPress na swoim serwerze, należy pobrać jego oprogramowanie z oficjalnej (i tylko z oficjalnej) strony internetowej:

Rozpakowanie programu do odpowiedniego katalogu na serwerze

Po pobraniu oprogramowania WordPressa (w jakiejkolwiek wersji), należy go rozpakować i umieścić w odpowiednim katalogu na serwerze na przykład /public_html.

Nie polecamy instalowania oprogramowania z auto instalatorów zainstalowanych na serwerze dostawców.

Konfiguracja programu

Po poprawnym wgraniu plików na serwer, należy skonfigurować oprogramowanie systemu. Aby to uczynić, należy odnieść się w przeglądarce do lokalizacji serwera. Jeśli jest to domena przykładowe wywołanie to:

http://mojastrona.pl/wordpress

Po poprawnym wprowadzeniu adresu, na stronie ukazuje się się kreator konfiguracji WordPressa. Jeśli ekran konfiguracji się nie wyświetla, należy sprawdzić poprawność ścieżki dostępu na serwerze.

W pierwszym kroku WordPress prosi o przygotowanie następujących informacji, które będą niezbędne do dalszej konfiguracji systemu. Są to: nazwa bazy danych, nazwa użytkownika bazy danych, hasło użytkownika bazy danych oraz adres serwera bazy danych (domyślnie localhost, gdy baza znajduje się w tym samym miejscu, co serwer z plikami WordPressa). Sam prefiks nazw tabel jest domyślnie ustawiany dla instalacji WordPressa.

Zaleca się zmianę prefiksu nazw tabel.

Konfiguracja WordPress, ekran powitalny.Ekran powitalny konfiguratora WordPress.

Po przygotowaniu powyższych informacji, należy kliknąć przycisk Zaczynajmy!.

Teraz przygotowane w pierwszym kroku informacje, należy wprowadzić do formularza. Większość potrzebnych w tym miejscu danych, powinien zapewnić dostawca usług serwerowych.

Łączenie WordPressa z bazą danych.Wstępna konfiguracja CMS WordPress – łączenie systemu z bazą danych.

Jeśli wszystkie dane zostały wprowadzone bezbłędnie i WordPress poprawnie połączył się z bazą danych, na ekranie powinien wyświetlić się następujący komunikat:Finalizacja konfiguracji WordPressa.Finalizacja konfiguracji WordPressa.

W przypadku wystąpienia błędu oznacza to, że serwer nie może połączyć się z bazą danych wykorzystując podane w formularzu dane. Należy wówczas po prostu skorygować wpisane dane.

Konfiguracja strony internetowej

Po ukończeniu konfiguracji WordPressa, zostaniesz przekierowany do wstępnych ustawień strony internetowej, a po ich wpisaniu będziesz mógł zacząć konfigurować usługę. Informacje jakie będą Ci potrzebne do ustawienia to: tytuł strony internetowej, nazwa administratora, hasło administratora oraz e-mail administratora. Ważne jest też, żeby pozwolić wyszukiwarkom na indeksowanie strony – wtedy będziemy widoczni w internecie.Formularz konfiguracji pierwszej strony w WordPressie.Formularz wstępnej konfiguracji strony internetowej.

Po pozytywnym ukończeniu konfiguracji, WordPress jest już w pełni gotowy do pracy, a stworzona strona internetowa dostępna jest w sieci, pod adresem serwera internetowego. Za pomocą hasła podanego podczas konfiguracji możliwe jest zalogowanie do systemu.

Logowanie następuje zawsze po przez podanie adresu strony internetowej i dodanie końcówki /wp-admin, dla przykładu:

http://mojastrona.pl/wordpress/wp-admin

http://mojastrona.pl/wp-admin).

Po poprawnym logowaniu instalacja i wstępna konfiguracja WordPressa zostały w pełni ukończone. Teraz można już rozpocząć pracę z nowym systemem blogowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Jak zainstalować WordPress na serwerze? […]

[…] Twenty Nineteen, który jest dostosowany, do naszego domyślnego edytora. Co ciekawe, autorzy WordPressa zaktualizowali także wszystkie starsze motywy przez ich tworzone, tak by bloki ładnie się […]

0
Would love your thoughts, please comment.x