Każda szanująca się firma powinna posiadać swoją własną opartą na domenie i hostingu stronę internetową. Dzięki niej można w łatwy sposób poznać ofertę firmy, znaleźć do niej dogodny dojazd, czy po prostu – skontaktować się z handlowcem.

W sieci codziennie powstaje masa nowych stron firmowych i prywatnych którym zadaniem jest przebicie się do pozycji numer jeden w najpopularniejszych wyszukiwarkach. Dzięki temu, ich oferta trafia do szerokiego grona odbiorców, nawet takich, którzy jeszcze się wahają. Podobnie jest z blogami, stronami hobbystycznymi czy innymi stronami którym administratorom nie zależy na zarabianiu pieniędzy.

Wracając do pozycjonowania, to należy pamiętać, proces należy zawsze traktować długofalowo, a jego optymalnym rezultatem jest uzyskanie wysokiej pozycji w rankingu wyszukiwania stron. Internauci zwykle korzystają z wyników wyszukiwania, znajdujących się wysoko w rankingu. Niezbyt często sięgają do stron, znajdujących się niżej niż na 3 – 4 pozycji, jej szanse na znalezienie przez internautę radykalnie spadają.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to działania oparte na sprawdzonych metodach i technikach SEO. W zakres tej pracy wchodzi zarówno optymalizacja (poprawa kodu strony), jak i tworzenie treści marketingowych. Drugą sferą pozycjonowania pozyskiwanie linków do witryny. Skutki wszystkich tych prac są cały czas analizowane i modyfikowane w razie potrzeby , co wymaga wielomiesięcznej wytężonej pracy specjalistów.

Dlaczego warto?

Zalety wysokiej pozycji w wyszukiwarce są nie do przecenienia. Przede wszystkim chodzi o duży ruch na stronie, co bezpośrednio przekłada się również na liczbę osób potencjalnie zainteresowanych ofertą. To realni klienci, którzy nie tylko wejdą na witrynę, ale także na niej zostaną oraz dokonają akcji, czyli na przykład zrobią zakupy w sklepie internetowym lub zamówią usługę.

Samodzielnie czy z pomocą agencji?

Nieumiejętne pozycjonowanie może bardzo szybko sprawić, że strona znacznie spadnie w wynikach wyszukiwania lub nie będzie uwzględniona przez algorytm Google. To ogromna strata, jeśli będzie chodziło o firmę.

Przy nieumiejętnym pozycjonowaniu odbudowa pozycji w wyszukiwarce twa niekiedy przez długie miesiące. Dlatego najlepiej od razu powierzyć je firmie, która cieszy się renomą, uznaniem oraz dobrymi referencjami na rynku.

Właśnie zacząłem. Czy mam prosić agencję o pomoc?

Możesz. Tylko zadaj sobie pytanie po co? Jeśli startujesz od zera, to zapewne zanim twoja witryna pojawi się w wyszukiwarce minie miesiąca. W tym czasie, jeśli piszesz reguralnie możesz napisać do 30 artykułów na miesiąc, które na bierząco zostaną indeksowane w przeglądarce.

Pozycjonowanie, to koszty, których na stracie nie będziesz jeszcze posiadał. Jeśli już zaczniesz zarabiać, to twoje zgromadzone środki będą z początku nikłe (choć życzę Ci jak najlepiej). Czy owa agencja zajmie się twoją stroną, jeśli dopiero zacząłeś? Pytanie zostawię bez odpowiedzi.

Podsumowanie

Pozycjonowanie twojej strony firmowej jest tak istotne, ponieważ zapewnia wysoką pozycję witryny w wyszukiwarce, a to z kolei zwiększa na niej ruch i sprawia (jeśli masz firmę), że twój zysk zaczyna być coraz większy.

A jakich Ty używasz pozycjonować się czy nie? Podziel się z nami w komentarzach pod tekstem. Pamiętaj także o naszych profilach społecznościowych, gdzie znajdziesz więcej wskazówek, by coraz lepiej kształtować Twoją markę osobistą w pisaniu tekstów na Twoją stronę.

facebook: https://blogler.pl/facebook

twitter: https://blogler.pl/twitter

zdjęcie: pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x